Drukarnia Fiolet Katowice - Blog o poligrafii

Papier samoprzylepny – najpopularniejszy surowiec do druku etykiet, naklejek i nalepek

Zastosowanie papierowej etykiety samoprzylepnej jest najtańszym rozwiązaniem do stosowania na produktach. Nie zmienia to jednak faktu, że naklejka taka z odpowiednio wykonaną grafiką oraz nadrukiem na profesjonalnym urządzeniu do druku etykiet prezentuje się bardzo dobrze.  

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że papiery samoprzylepne do druku etykiet wytwarzane są w wersji matowej, półbłyszczącej oraz błyszczącej. Dzięki temu oraz dzięki zastosowaniu różnego stopnia pokrycia farbą drukarską możemy osiągnąć różne efekty finalny wyglądu etykiety.

Innym ważnym elementem zastosowania naklejek papierowych jest fakt, że jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne niż stosowanie etykiet drukowanych na różnego rodzaju foliach samoprzylepnych. Bardzo często w produkcji etykiet papierowych stosuje się wodny klej akrylowy który dodatkowo podnosi walory ekologiczne tego rozwiązania.   

Trzeba jednak pamiętać, że zastosowanie naklejek papierowych niesie z sobą ograniczenie polegające na użytkowaniu ich jedynie  w miejscach o niskiej wilgotności.

Mam nadzieję że powyższe argumenty przekonały Państwa do zastosowania papierowych etykiet samoprzylepnych ponieważ jest to rozwiązanie tanie i ekologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry