Drukarnia Fiolet Katowice - Blog o poligrafii

Etykiety na foliach samoprzylepnych dla bardziej wymagających projektów

Druk etykiet samoprzylepnych i naklejek na foliach jest zdecydowanie droższy niż druk etykiet papierowych, nie mniej jest nieodzowny w momencie, w którym etykiety mają być stosowane w warunkach podwyższonej wilgotności.

Drugim ważnym powodem druku etykiet na folii samoprzylepnej są względy estetyczne. Etykieta na folii wygląda po prostu bardziej estetycznie, profesjonalnie i ekskluzywnie, niż ta sama etykieta wydrukowana na najwyższej jakości papierze samoprzylepnym.

Poniżej w dużym skrócie opisane zostały podstawowe rodzaje folii samoprzylepnych używanych do druku:  

Folie polipropylenowe i polietylenowe – naklejki i etykiety samoprzylepne wykonane na tych podłożach są odporne na wodę, temperaturę i nieagresywne środki chemiczne.

Folie poliestrowe – naklejki i etykiety wykonane na tej folii są bardziej odporne na warunki atmosferyczne, temperaturę oraz środki chemiczne niż na foliach polipropylenowych i polietylenowych.

Folie winylowe – to folie do druku naklejek, które zapewniają wyższy poziom trwałości niż folie poliestrowe, można je aplikować na bardzo trudne powierzchnie

Folie plombowe – są to folie, które pozostawiają ślad przy próbie odklejenia lub przyklejenia etykiety. Mają zastosowanie do produkcji naklejek plombowych do ochrony przed niepowołaną ingerencją.

Folie bezklejowe – służące do krótkookresowej ekspozycji. Nie pozostawiają śladu po ich zerwaniu. Umożliwiają wielokrotne odklejenie i ponowne przyklejenie wydrukowanej grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry